CLASSIC TOUR

15 GÜN / 14 GECE - YARIM PANSİYON

(Hergün Continental Kahvaltı & Akşam Yemeği)

 

1. gün - PAZAR - ROMA
Roma'ya varış. Havalimanı/tren istasyonundan şehir merkezindeki otele münferit transfer. Serbest zaman, günün yorumu. Tipik bir Roma restoranında Hoş Geldiniz akşam yemeği. Otelde konaklama.

2. gün - PAZARTESİ - ROMA/SİENA/FLORANSA
Saat O8,00'de lüks otobüsümüzle Siena'ya hareket. Bu şirin ortaçağ şehrini gezmek için serbest zaman: Meşhur Piazza del Campo ve Il Catedrale. Öğleden sonra, Floransa'ya hareket. Geceleme otelde.

3. gün - SALI - FLORANSA/PİSA/FLORANSA
Sabah, Floransa gezisi. Il Duomo, Ghiberti'nin yapmış oldugu altın kapılı Battistero (Vaftizhane), Giotto'nun Çan Kulesi, Loggia della Signoria, Michelangelo'nun David heykelinin bulunduğu Accademia delle Belle Arti müzesi. Öğleden sonra Pisa'ya hareket. Piazza dei Miracoli gezisi; Catedrale'nin dışı, Pisa'nın meşhur Eğik Kulesi ve Battistero (Vaftizhane), Floransa'ya geri dönüş ve otelde konaklama.

4. gün - ÇARŞAMBA - FLORANSA/PADOVA/VENEDİK
Sabah otelden geç vakitte Padova'ya hareket. kemerli caddeleri ile tarihi universite şehri Padova'da St. Anthonio Bazilikası ve mezarı, ve Giotto'nun paha biçilmez fresklerinin bulunduğu Scrovegni Şapeli görülecek yerler arasındadır. Vendik'de bulunan otele bir saatlik yolculuk. Öğleden sonra serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. gün - PERŞEMBE - VENEDİK
Öğle yemeği serbest. Yürüyerek yapılacak gezi sizi şehrin kalbine gotürecek. San Marco Meydanı, meydanın en önemli şahaseri, Roma-Bizans mimarisinin bir karışımı olan ve icerisindeki mozaikleri ile San Marco Bazilikası, Campanile (Saat Kulesi), meşhur sanatcılar Titian ve Tintoretto'nun eserleri bulunan Doge sarayı, meşhur Son Nefes Köprüsü, gondolları ile Canale Grande (Büyük Kanal), şehrin ana ve ara caddelerindeki sayısız alışveriş mağazaları bütün dünya'dan gelen insanların ilgi odağı olmuştur. Öğleden sonra serbest, laguna gölünde bulunan diger adalara organize edilen  extra turlar icin grup liderinizden bilgi alınız. Konaklama otelde.

6. gün - CUMA - VENEDİK/VERONA/GARDA GÖLÜ/MİLANO
Sabah Verona'ya hareket. Şehirdeki Roma Arenası içeri girilmeden ve Juliet'in (Romeo ve Juliet) Evi görüldükten sonra Verona'dan hareket. Garda Gölü kıyısındaki Desanzano'da serbest zamandan sonra Italya'nın en büyük endüstri ve ticaret merkezi olan Milano'ya varış. Konaklama otelde.

7. gün - CUMARTESİ - MİLANO/SAN MARİNO
Sabah, Milano sehir gezisi; Il Duomo (Italya'da, gotik tarzda yapılan binaların en büyüğu - şehir merkezinde bulunmakta) ve La Scala Opera Binası. San Marino'ya hareket.
Ülke icinde bir ülke ve Avrupa'nın en eski cumhuriyetlerinden birisi. Konaklama otele.

8. gün - PAZAR - SAN MARİNO/ASSİSİ/ROMA
Assisi'ye hareket. Yol boyunca tepelik ve kır manzaraları seyrederek meşhur filozof ve din adamı San Francesco'nun dogum yeri olan Assisi'ye varış. Tepe üzerine kurulmuş tipik bir Umbria kasabasında Franceskan Bazilikası ve (Giotto ve Cimabue'nin) freskleri, San Claro Kilisesi, Santa Maria degli Angeli Kilisesi gorülecek yerler arasındadır. Gezi ve ogle yemeginden sonra Roma'ya hareket ve aksam varış.  Akşam yemeği ve konaklama otelde.

9. gün - PAZARTESİ - ROMA
Tam gün şehir turu; Trevi Ceşmesi (Aşk Ceşmesi), Pantheon, Foro Italico, Gianicolo Tepesi, Roma Forumları manzarası ve Imparatorlar Forumu, Surlar Dışındaki San Paolo Bazilikası. Konaklama otelde.

 

10. gün - SALI - ROMA

Tam gün serbest zaman. Tur fiyatına dahil olmayan Vatikan Muzelerini (Candelabra Galerisi, Hali Galerisi, Harita Galerisi, ustalık eserleri olan mozaiklerin bulunduğu meshur Rafaello'nun Odaları, Michelangelo'nun meshur fresklerinin bulunduğu Capella Sistina, Kutsal sanat muzesi ve meshur mimar Bernini'nin Kraliyet merdivenleri) kapsayan yarım günlük extra tura katılmanızı tavsiye ederiz.

 

11. gün - ÇARŞAMBA - ROMA
Tam gün serbest zaman. Diger extra turlar mevcuttur.  Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

12. gün - PERŞEMBE - ROMA/NAPOLİ/POMPEİ/SORRENTO
Napoli'ye hareket. "Güneş Yolu" otoyolu üzerinde bulunan Napoli, M.Ö. 7. yüzyılda Eski Yunanlılar tarafından kurulmuştur.  Sehirde görülecek yerler arasında Via Caracciolo, Napoli sahili, Castel D'Ovo (Kalesi), San Carlo Opera Binası, Kraliyet Sarayı. Pompei'e devam edilerek M.S. 79'da Vezüv yanardağı tarafından tahrip edilen bu  Roma kasabasındaki arkeolojik kalıntılar gezilecektir. Sorrento icin hareket. Konaklama otelde.

 

13. gün - CUMA - SORRENTO/CAPRİ/SORRENTO
Kahvaltıdan sonra, Sorrento limanına hareket. Bu Limandan başlayacak ve yaklaşık 45 dakika sürecek bir deniz yolculuğu ile Capri Adası'nın "Marina Grande" limanına varış. Hava ve deniz koşulları elverdiği takdirde burada bizi bekleyen bir tekne ile Grotto Azzurro (Mavi magara) gezilecektir. Marina Grande'ye tekrar geri dönülerek, minibüslerle panoramik bir tur yapılarak önce Capri Adası'nın en yüksek kasabası olan Anacapri'yi daha sonra Capri kasabasını ziyaret. Öğle yemeği adadaki bir restoranda. Öğleden sonra otele  geri dönüs. konaklama otelde.

 

14. gün - CUMARTESİ - SORRENTO/ROMA
Sabah, serbest zaman. Öğleden sonra Roma'ya hareket, konaklama otelde.

 

15. gün - PAZAR - ROMA
Otelden havalimanı/tren istasyonuna münferit transfer.
Servislerin sonu.

NET FIYATLAR

TEK KİSİLİK BANYOLU ODALI TUR ÜCRETİ

ÇİFT KİSİLİK  ODADA KİŞİ BAŞI BANYOLU ODALI TUR ÜCRETİ

ÜÇ KİSİLİK ODADA KİŞİ BAŞI BANYOLU ODALI TUR ÜCRETİ

 2.060,00 Euro

1.750,00 Euro

1.645,00 Euro

KAYIT YAPTIRMAK İÇİN TOPLAM ÜCRETİN EN AZ 1/3'İNİN ÖDENMESİ GEREKMEKTEDİR

YUKARIDAKİ FİYATLARA İTALYA'YA ULAŞIM DAHİL DEĞİLDİR

TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARI BOYUNCA YAPILACAK 5 adet DEPAR TARİHİ İÇİN YUKARIDAKİ TUR FİYATLARINDA KİŞİ BAŞI 60 EURO'LUK ÖZEL İNDİRİM UYGULANMAKTADIR.

Yukarıdaki tur programına katılım yeterli sayıya ulaşamadığı takdirde, Italyaonline.net ve işbirliğindeki Seyahat Agentası benzer tur programı yapan farklı bir tur operatorune ingilizce veya istenilen diğer bir yabancı dildeki bir tura transfer hakkını saklı tutar. Bu durumda muşteriden extra bir harcama kesinlikle talep edilmez. 6 kişilik bir katılımda yukarıdaki turların depar tarihleri garanti edilmiştir.

PARÇALI TURLAR

Venedik veya Milano'da tura başlamak veya turu bitirmek istenildiği takdirde, ücret ayarlaması ortaya çıkarılacak tur programına gore yapılır.

EXTRA GECE REZERVASYONU

Tur sonunda veya başında Roma'da kalış süresinin uzatılması arzu edildiği takdirde, otel tarifesi aşağıdaki gibidir:

    - METOPOLE veya M. D'AZEGLIO gibi 1. Sınıf "A" otelde, iki kişilik odada 1 kişi = 95,00 Euro

    - STARHOTEL MICHELANGELO veya MERCURE DELTA gibi 1. Sınıf "B" otelde, iki kişilik odada 1kişi = 92,00 Euro

    - UNIVERSO veya ROYAL SANTINA gibi 1. Sınıf "C" otelde, iki kişilik odada 1 kişi = 89,00 Euro

    - GIOBERTI veya PALATINO gibi 1. Sınıf standart otelde, iki kişilik odada 1 kişi  = 79,50 Euro

 

GEÇERLİLİK

YUKARIDA BELIRTİLEN "CLASSIC TOUR" TUR PROGRAMI 7 NİSAN - 28 EKİM, 2005 TARİHLERİ ARASINDA GEÇERLİDİR

 

YUKARIDA BELİRTİLEN TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:

* TUR BOYUNCA YAPILACAK KONAKLAMALAR AŞAĞIDA BELIRTİLEN 4 YILDIZLI OTELLERDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR:

     - ROMA'da METROPOLE - UNİVERSO - ROYAL SANTİNA veya benzeri
     - FLORANSA'da LONDRA - FEN
İCE PALACE - MONGİNEVRO veya benzeri
     - VENED
İK/MESTRE'de AMBASCIATORİ - BOLOGNA E STAZIONE veya benzeri
     - M
İLANO'da SPLENDİDO - ANDERSON - FIERA MILANO veya benzeri
    - SAN MAR
İNO'da GRAND HOTEL - TITANO veya benzeri Ya da RİMİNİ'de LA GRADİSCA HOTEL veya benzeri
     - SORRENTO'da CARAVEL - M
İCHELANGELO veya benzeri

**    GRUPLARDA UZMAN PROFESYONEL İNGİLİZCE VE BİR KAÇ YABANCI DİL BİLEN TUR REHBERİ
***   DE LUXE CONDITION'LI OTOBUS
**** YUKARDAK
İ PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİ VE ÖREN YERİ ZİYARETLERİNDEKİ:
       YÖRESEL KOKARTLI PROFESYONEL REHBER VE M
ÜZE GİRİŞLERİ.

 

RESMİ OLARAK ONAYLANAN OTELLERİN KESİN İSİM VE ADRESLERİ TUR BAŞLAMA TARİHİNDEN EN GEÇ 13 GÜN ÖNCE BİLDİRİLECEKTİR.

 

Yukarıda ki tur programının Türkçe rehber eşliğinde gerçekleştirilebilmesi için en az 10 kişilik bir katılımın olması gerekmektedir.

 

www.italyaonline.net