İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya Sehirler Venedik . Resim
 

 

Venedik resim okulu, şiir ve duygularla dolu peysajda renklerin üstünlüğü ve ışığın belirli bir duygusu olarak tanımlanabilir.

 

Gerçek çizgilerde tasavvur edilen portreler, uygulamada şehvani ve gösterişlidir. Okulun tuhaf görünüşleri/gösterişleri, Fiorentinalılar tarafından yaratılmış olan şeklin ilgili ihmalkarlığı ve belirli bir idealizmin eksiklikleridir.

 

Murano okulunun bir kaç ilkel ressamı bulunmaktaydı. Venedik resminin gerçek temelleri Bellini ailesi tarafından atılmıştır: Jacopo (Baba), Gentile ve Giovanni (çocukları) ve Carpaccio. Venedik'in ihtişamı üç sanatçı ile parlamıştır: Titian  bir aolorist uzmanı ve şehvetli kadın ve krallık ressamıydı; Veronese, büyük duvar dekorasyonunda bir uzmandı; ve Tintoretto, dolgun ve kontrast renkler tarafından desteklenen kendi dramatik tekniği ile meşhurdur.

 

18. Yüzyılın en önemli sanatçıları Venedik'i ve ona özgün açık gri-mavi, gökkuşağı gibi renkli ve hafif sisli renkleri anımsarlar: Canaletto, onun öğrencisi Guardi, Tiepolo ve açık sahneler yazarı Longhi, bir dekoratör hocasıydı. 

 

Bir site ziyaretçimizin Venedik seyahati sırasında çektiği fotoğrafları görmek için buraya tıklayınız