İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya Sehirler Floransa'da Yaşam
 

 

Yaşayan sanat merkezi olan Floransa'da insanlar, doğal kalitelerini yitirmeden harikulade bir şekilde, teklifsiz dostlukların tadını çıkarmaktadırlar.

 

Turistler, terziler ve antikacıların bulunduğu Via Tornabuoni caddesi boyunca veya mağazalar ve açık hava pazar yeri ile şirin San Lorenzo civarında gezinti yapabilirler. Loggia dei Lanzi'nin altında bir nefes dinlenme molası ve Ponte Vecchio'ya varmadan önce lüks mağazaları ziyaret edebilirler.

Biraz yorulunca Piazza Repubblica'nın cafelerinden birisinde oturabilir veya Via Tornabuoni'de bir dondurmanın veya kahvenin tadını çıkarabilirler. Öğle yemeği veya akşam yemeği zamanı geldiğinde, lezzetli Toskana yemeklerinin tadına bakabileceği bir trattoria veya buca (hücre)  arayacaklardır. Yürüdükçe caddeler daha tanıdık gelmeye başlayacak; Medici'nin altı-toplu kalkanları, kemerler, çiçekler için yapılmış dinlenme yerleri, altarlar ve binaların cephelerini süsleyen heykeller. Ziyaretçiler en son olarak Firentina'nın özelliklerini keşfedeceklerdir: garip ama gerçek, artistik duygu, hızlı yaratıcılık ve harikulade bir aşk. Floransa'da el işçiliği bugün bile gelişmesine devam etmektedir: moda evleri, deri, altın ve gümüş kuyumcuları, hasır işçileri ve kıymetli taş işçileri bulunmaktadır.