İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya Sehırler Roma
 

 

Roma, Fiumicino Havalimanı İtalya'nın en önemli giriş kapılarından birisidir.

 

Roma'da, uçaklar, şehir merkezine yaklaşık 35km olan Fiumicino (Leonardo da Vinci) Havalimanına inerler.  Havaalanindan sehir merkezine ulasim 4 sekilde yapilabilir. Tren ile (Leonardo express ile Termini tren Istasyonuna direk gidis veya Bolgesel tren ile Ostiense veya Tiburtina duragina giderek metro hattina gecis yapmak), Shuttle Otobus ile (Terravision vb. otobus sirketleri ile Termini Tren Istasyonuna direk ulasim), Soforlu arac kiralama ile (45-65 euro tek yon) veya taksi ile (45-75 euro euro tek yon).

Ayrıca, charter uçuşlar için şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 28km olan Chiampino Havalimanı da kullanılır. Oraya da tren/metro + otobus ile ulasilabilir.

Denizaşırı ülkelerden gemi ile gelen yolcular genellikle Civitavecchia limanından giriş yaparlar.

Super hızlı ''Eurostar'' veya birçok şehri birbirine bağlayan ''İntercity'' vasıtası ile Avrupa şehirlerine giden veya oralardan gelen mükemmel bir tren ağı bulunmaktadır.

Otomobil ile seyahat ederek Kuzey'den giriş yapan yolcular  Viterbo'dan geçen panoramik yolu veya (A1) otobanını, Güneyden gelenler Latina'dan geçen panoramik yolu veya (A1) otobanını, Doğudan gelenler, Tivoli'den geçen karayolunu kullanabilirler.

Roma'dan Uzaklıklar

 

 

Km

Mil

Fiumicino Havalimanı

Ciampino Havalimanı

Milano

Venedik

Floransa

Napoli

35

28

575

528

278

219

21

17

345

317

167

132

 

 

 

 

 

Site içi arama   -   İletişim   -  BLOG

© Copyright 2002-2018 by italyaonline.net - Tüm hakları Saklıdır    -  English