İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya da özel tur programları paket turlar - Arkeolojik Hazineler
 

 

Bu tur sırasında Etrüsk, Roma ve Yunan dönemlerinin önemli arkeolojik hazinelerini ve antik şahaserlerin doğduğu ve muhafaza edildiği yerleri görme imkanı bulabilirsiniz. Sicilya ve Campania bölgelerinde Yunan tapınakları, Roma Forumları ve ölü şehirler yeniden canlandırılmıştır.

Özel İlgi Alanları

  Toskana'da Agriturizm

  Arkeolojik Tur

  Klasik İtalya

  Roma'da Golf (İng.)

  Konser Turu (İng.)

  Çiftlik Tarımı (İng.)

  Kuzey İtalya Gölleri (İng.)

  3. Yaş Grubu (İng.)

  İtalyanın Kalpleri (İng.)

  İtalyanın 3 İncisi( (İng.)

  Sicilya Turu (İng.)

  Şarap Turu (İng.)

  Toskana Turu (İng.)

  Villalar ve Romantik Bahçeler (İng.)

 

 

Etrüsk hazineleri Roma'nın Güneyinden Toskana'ya kadar yayılmıştır: Volterra, Grosseto, Vulci, Viterbo, Tarquinia, Etrüsk sanatının en büyük şahaseri olan ve 1916'da bulunan Veio'deki "Apollo", nekropolisi ve içerisindeki Alcove mezarı ile Cerveteri.

Yunan hazineleri Sicilya'nın hemen her yerine yayılmıştır: Selinunte, Tapınaklar Vadisi ile Agrigento, Plato'nun hocalık yaptığı ve Euripedes ile Sophocles'ın dramatik komediyi yarattıkları Siracusa, bugün bile müzik ve dramatik gösterilerin gerçekleştirildiği muhteşem amfitiyatrosu ile Taormina. Dünya'nın bir çok bölgesine yayılmış olmasına rağmen Roma hazineleri Italya'nın her şehrinde ve kasabasında bulunmaktadır. Özellikle Roma bu konuda virtual arkeolojik bayram yeridir.

(11 GÜN/10 GECE - ODA VE KAHVALTI)

Sadece oda ve kahvaltı temel alınarak hazırlanmış olan bu tur programında öğle ve akşam yemekleri dahil değildir.

1. gün - PALERMO

Havalimanına varış ve otele transfer. Günün geriye kalan bölümü serbest. Konaklama otelde.

2. gün - PALERMO

Tam gün Sicilya'nın başkentinin güzelliklerini ziyaret. Görülecek yerler arasında; Sabah, Bugün yerel yönetimin parlamento binası olarak kullanılan ve Normanlar tarafından yaptırılan Kraliyet sarayındaki Palatine Şapeli, cami olarak inşa edilen fakat daha sonra kiliseye dönüştürülen San Giovanni (St. Jean) di Hermits, 13. yüzyıl manastırı ve rengarenk kubbesi ile bugün hala ayakta durmaktadır. Daha sonra, tepede bulunan Monreale'deki 12. yüzyıl mozaikleri ile Basilika, manastır ve Belvedere ziyaret edilecektir.

Bütün bu anıtlar, Norman Krallarının hüküm sürdüğü 12. yüzyılda, arap mimarlar tarafından inşa edilmişler ve Bizans mozaik dekorasyonları kullanılmıştır.

Öğleden sonraki program modern Palermo ve civarını kapsamaktadır: yerleşim yerlerine doğru hareket ve Palermo'nun koruyucu Azizesi Santa Rosellina kutsal yerine ve körfeze yukarıdan bakan Pellegrino Dağına tırmanış. Daha sonra, Mondello'ya inerek Palermo'nun en guzel plajını ziyaret ve ldukç büyük olan Favorita Park'ı üzerinden tekrar geriye dönüş. Konaklama otelde.

3. gün - PALERMO/SEGESTA/SELİNUNTE/AGRİGENTO

Sabah kahvaltısından sonra otelden hareket. Segeta'da Dorik Tapınağı, Selinunte'de Dorik Acropolisi ve Agrigento'da benzersiz Tapınaklar vadisini ziyaret. Konaklama otelde.

4. gün - AGRİGENTO/PİAZZA ARMERİNA

Sabah kahvaltısından sonra otelden hareket. Agrigento'daki Tapınaklar vadisinde en önemli tapınak olan ve Dioscuris ile Jupiter'e adanan Yunan Akragas'ı ziyaret. Öğle yemeği için verilecek serbst zamanın ardından Piazza Armarina için hareket. Odalarında harkulade mozaikleri bulunan meşhur Roman Villa del Casale'yi ziyaret. Konaklama otelde.

5. gün - PİAZZA ARMERİNA/SİRACUSA/TAORMİNA

Sabah kahvaltısından sonra Siracusa için otelden hareket. Görülecek yerler arasında; Anıtsal Park Neapolis (Yunan Tiyatrosu, Dionisos'un kulakları, Cordary ve Salnitro mağaraları), Aretusa çeşmesi ve Athena tapınağı bulunmakatdır.

Öğle üzeri olmadan Taormina'ya varış. Taormina denizden 200 m. yükseklikte, teraslar üzerine kurulmuş, harikulade yeşilliklerle kaplı bir bölgede bulunan, güzelliği ile dünyaca meşhur olmuş küçük bir şehirdir. Kısa turun ardından serbest zaman. Konaklama otelde.

6. gün - TAORMİNA/SORRENTO

Sabah kahvaltısından sonra Reggio Calabria için otelden hareket ve iki adet meşhur 'Bronzi di Riace' heykellerinin bulunduğu yöresel Ulusal Müze'yi ziyaret.

Öğleden sonra geç saatlerde, Paestum'daki Yunan tapınakları için kısa molanın ardından Sorrento'ya varış. Konaklama otelde.

7. gün - SORRENTO

Sabah kahvaltısından sonra, deniz otobüsü ile Capri'ye varış. Bu guzel adanın varlığı Roma doneminden beri çok iyi bilinmekte idi. Mavi mağara, Marina Grande ve adanın küçük kasabası gezilecek yerleri arasındadır. Hava koşulları elvermediği takdirde, Capri yerine Amalfitana sahillerine gidilerek Maiori, Minori, Ravello v.b. yerler gezilecektir. Konaklama Sorrento'daki otelde.

8. gün - SORRENTO/ROMA

Sabah kahvaltısından sonra, Roma için hareket. Roma'ya varmadan önce gezilecek edilecek yerler arasında Ercolano ve M.S. 79 yılında Vezüv yanardağınından püsküren lavların altında kalmış olan Pompeii bulunmaktadır. Akşama doğru Roma'ya varış ve otelde konaklama.

9. gün - ROMA

Sabah kahvaltısından sonra tam gün Roma turunda görülecek yerler aşağıdaki gibidir:

Fontana di Trevi (Aşk Çeşmesi), Il Pantheon, Piazza di Spagna (İspanyol Meydanı ve Merdivenleri), Foro Italico, Gianicolo Tepesi, Colosseo, Roman Forumu ve İmparatorlar Forumu, Ara Pacis, Etrüsk buluntularının sergilendiği Villa Giulia müzesi, San Paolo (St. Paul) Bazilikası. Konaklama otelde.

10. gün - ROMA/ETRÜSKLER BÖLGESİ/ROMA

Sabah kahvaltısından sonra, tam gün sürecek tur sırasında gezilecek yerler arasında Tarquinia'nın Etrüsk Müzesi ve mezarları, Vulci, Etrüsk doneminde önemli ticaret şehri olarak bilinen Cerveteri ve Caere, Cerveteri'ye 2 km. uzaklıkta bulunan ve çok iyi korunmuş mezarları ile Banditacca'da necropolisi.

Konaklama Roma'daki otelde.

11. gün - ROMA

Sabah kahvaltısından sonra, havalimanı veya tren istasyonuna transferler.

Servislerin sonu.