İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya da özel tur programları paket turlar - Arkeolojik Hazineler
 

 

Bu tur sırasında ROMA- ASSİSİ- FLORANSA- RAVENNA- PADOVA - VENEDİK -VERONA - MİLANO - GENOVA - PİSA- SİENA- ROMA- NAPOLİ- SORRENTO- CAPRİ şehir ve kasabalarını gezme imkanı bulabilirsiniz.

Özel İlgi Alanları

  Toskana'da Agriturizm

  Arkeolojik Tur

  Klasik İtalya

  Roma'da Golf (İng.)

  Konser Turu (İng.)

  Çiftlik Tarımı (İng.)

  Kuzey İtalya Gölleri (İng.)

  3. Yaş Grubu (İng.)

  İtalyanın Kalpleri (İng.)

  İtalyanın 3 İncisi( (İng.)

  Sicilya Turu (İng.)

  Şarap Turu (İng.)

  Toskana Turu (İng.)

  Villalar ve Romantik Bahçeler (İng.)

 

 

(10 GÜN/9 GECE KONAKLAMA - 15 ÖĞÜN YEMEK)

 

1. gün - ROMA/ASSISI/FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonra, saat 07.30'da otelden hareket. Yeşil tepelikli kır manzaralı yol boyunca ilerleyerek Umbria Bölgesindeki bir tepe üzerine kurulmuş olan Assisi kasabasına varış. Mistik atmosferi ile San Francesco (St. Francis)'nun doğum yeri olan kasabada rastlanan herşey bize onun hayatını hatırlatmaktadır. Büyük Franceskan Bazilikası'nın yanısıra, Assisi'de görülecek yerler arasında Clarisse mezhebinin kurucusu olan ve onun muritleri tarafından inşa edilmiş olan San Claro (St. Claire) kilisesi ve diger bazı meşhur dini ören yerleri bulunmaktadır.

Assisi gezisi ve öğle yemeğinin ardından Perugia üzerinden yola devam edilecek, Aksamın geç vakitlerinde Floransa'ya varmadan önce Trasimeno Gölü kıyısından ve Toskana'nın Arno nehri vadisinden geçilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama.

2. gün - FLORANSA

Sabah kahvaltısı otelde. Tam gün Floransa, sanat sevenlerin cennneti, tüm dünya tarafından haklı olarak "Ronesans'ın doğum yeri", aynı zamanda Medici'lerin şehri olarak ilan edilen, Michelangelo, Dante, Giotto, Leonardo da Vinci, Donatello ve diğer büyük sanatçıların yaşadığı ve çalıştığı şehir. Yoğun bir sabah turunda görülecek yerler arasında; Palazzo Vecchio (bugün Belediye Sarayı)'nın bulundugu Piazza della Signoria, Dünya'nın en zengin resim kolleksiyonuna sahip Uffizi Galerisi, Katedralin muazzam kubbesi ile Giotto'nun Çan Kulesi ile Vaftizhane, kuyumcu magazaları ile Arno Nehri üzerinde bulunan Ponte Vecchio (Eski Köprü), Michelangelo'nun meşhur David heykelinin sergilendiği Güzel Sanatlar Akademisi, v.b. Öğleden sonra alışveriş için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3. gün - FLORANSA/RAVENNA/PADOVA/VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Appenin Sıradağlarının oluşturduğu muazzam Manzaralı 'Kuzey' yolu takip edilerek Adriyatik kıyılarında bulunan Ravenna şehrine varış. Bir dönem imparatorluk şehir olmuş, paha biçilmez Bizans mozaikleri ile dünyaca meşhur olan San Vitale Bazilikası ile Ravenna Şehrinde ayrıca, Theodoric, Galla Placidia ve Dante Alighieri'nin mezarları ziyaret edilecektir. Alınacak öğle yemeği'nin ardından Padova'ya hareket. Kemerli avluları ve caddeleri ile meşhur tarihi universite şehrinde gezilecek yerler; San Antonio Bazilikası ve mezarı ile Giotto'nun paha biçilmez fresklerinin bulunduğu Scrovagni Şapeli'dir. Bir saatlik yolculuğun ardından Venedik'e varış. Piazzale Roma'dan özel deniz motoru ile otele transfer. Ögleden sonra serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. gün - VENEDİK

Sabah kahvaltısı otelde, öğle yemeği serbest. Sabah yürüyüş turu sizi şehrin kalbine götürerek San Marco Meydanındaki Roman ve Bizans  mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olan Büyük Bazilika ile içerisindeki muazzam mozaikleri görmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, Il Campanile (Saat Kulesi), Titian ve Tintoretto'nun önemli eserlerinin sergilendiği Palazzo dei Dogi (Dükler Sarayı), Son Nefes Köprüsü ve tarihi sarayların bir sıra halinda bulunduğu, şehrin "Ana Caddesi", Canale Grande (Büyük Kanal) görülecek yerler arasındadır.

Öğleden sonra serbest zaman. Çevrede bulunan diğer meşhur bölge ziyaretine katılmak isteyen konuklar için extra olarak deniz motoru ile Lagoon adalarında gezinti yapmak mümkündür. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5. gün - VENEDİK/VERONA/MİLANO

Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve özel deniz otobusü ile Piazzale Roma'ya transferden sonra Verona'ya hareket. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Shakespeare'in oyunları ile bağdaştırılan Verona şehrinde görülecek yerler arasında her zaman hayat dolu Piazza delle Erbe meydanı, Scala sülalesinin hüküm sürdüğü tarihi şehir Merkezi, Eski kale, yazın opera gösterilerinin ve konserlerin Merkezi olan meşhur Roma Arenası, Juliet'in evi v.b. bulunmaktadır.

Güzel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından batı yönünde ilerleyerek Milano'ya varış. Büyük Lombardia metropolisi ve İtalya'nın en önemli kültürel ve ekonomik merkezi olan şehirde gezilecek yerler arasında Gotik mimarisinin en önemli yapılarından birisi olan meşhur Il Duomo Katedrali, Scala Opera Binası, Sforza Kalesi, San Ambrose Bazilikasi, v.b. Gezinin ardından otele yerleşme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

6. gün - MİLANO/GENOVA/PİSA

Sabah kahvaltısından sonra Genova için hareket. Denizden tepelere tırmanırmışcasına yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde bir çok devlet sarayı, ve kiliseleri arasında en önemlileri olan Kraliyet Sarayı, San Giorgio ve San Lawrence kiliseleri, Kristof Kolomb (Cristoforo Colombo)'un doğduğu ev, tarihi merkez ve liman görülecek yerler arasındadır.

Öğle yemeğinden sonra, Rapalllo ve santa Margherita dışında diğer önemli turistik kasaba ve şehirler üzerinden yapılacak muazzam deniz ve doğa manzaralı otobus yolculuğundan sonra Toskana Bölgesinde bulunan Pisa'ya varış ve akşam yemeği. Konaklama otelde.

7. gün - PİSA/SİENA/ROMA

Sabah kahvaltısı otelde. Pisa'dan ayrılmadan önce şehrin tarihi merkezindeki "Piazza dei Miracoli" (Mucizeler Meydanı)'nda bulunan meşhur Eğik Kule, Katedral ve Vaftizhane gezilecek yerler arasındadır.

Daha sonra, sayısız tepelere sahip kır manzaralı yol boyunca Batı yönünde ilerleyerek Siena'ya varış. Toskana'nın kalbinde tipik bir orta çağ kasabası ve üç tepe üzerine kurulmuş olan Siena, San Caterina ve bir çok meşhur artistlerin doğum yeridir. Yılda iki kez geleneksel "Palio" at-yarışlarının yapıldığı, "istiridye kabugu" şeklindeki meşhur Piazza del campo meydanında alınacak öğle yemeğinin ardından içerisi mermer döşeli Gotik Katedral, Belediye Sarayı, San Francesco ve San Domenico kiliseleri  görebilir. Yüzyıllar geçmesine rağmen hala hiç bir özelliğini kaybetmemiş ortaçağ mimarisinde inşa edilen dar sokaklarda gezerken kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Öğleden sonra Roma için hareket ve varış.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

8. gün - ROMA

Sabah kahvaltısından sonra tecrübeli bir rehber eşliğinde yapacağınız tartışalamayacak güzellige sahip tur sırasında Piazza Repubblica, Aurelia Surları, Pantheon, Villa Borghese Parkı, Foro Italico, Piazza Navona, Fontana di Trevi (Aşk Çesmesi), Vatikan'daki Saint Peter (San Pietro) Meydanı ve Bazilikasi'nı ziyaret etme firsatı bulacaksınız. Öğleden sonra, alışveriş ve şahsi gezileriniz için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

9. gün - ROMA/NAPOLİ/CAPRİ/SORRENTO/ROMA

Sabah kahvaltısından sonra otelden erken hareket. Autostrada del Sole (Güneş Otoyolu) boyunca ilerlerken yarı yolda bir tepe üzerine kurulmuş ve II. Dünya Savaşı sırasında tahrip edilmiş Montecassino Manastırı görülecek, daha sonra ise düzenli tarım arazileri ile meyve ağaçlarından oluşan Napolitan kır manzarası ile Napoli Limanına varılacaktır. Limandan binilecek bir deniz otobüsü ile Akdenizin Rüya Adası Capri'ye transfer.

Hava şartları elverdiği takdirde, tekne ile, eşi ve benzeri olmayan Grotto Blu (Mavi Mağara) gezilecek, teleferik ile Capri şehir merkezine ulaşılarak Piazzetta ve kısa bir yürüyüşün ardından Augustus'un Bahçeleri görülecektir.

Güzel bir restoranda alınacak öğle yemeğininden sonra Deniz otobusü ile İtalya'nın en meşhur kıyılarına sahip Sorrento'nun Napoli Körfezine bakan sahillerine varış.

Kısa bir ziyaretten sonra, M.Ö. 79 yılında Vezüv Yanardağından fışkıran lavların altında kalan bu güzel Roma şehrinin kazılarında panoramik bir tur yapmak için Pompeii'e varış. Akşam yemeği için Pompeii'den hareket. Cassino kasabasında alınacak akşam yemeğinin ardından  saat 23,30'da Roma'ya varış.

Konaklama otelde.

10. gün - ROMA

Sabah kahvaltısı otelde. Tren istasyonu veya havalimanına transferlerin ardından servislerin sonu.