İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya da özel tur programları paket turlar - Toskana'da Agriturizm
 

Bu turda çiftlik evi, villa veya şatolarda (seçilen kategoriye bağlı olarak) konforlu bir şekilde ikamet ederken, Toskana'nın o güzel kırsal alanlarında, Chianti'den Val D'Orcia'ya, Tiran Denizi'ne ve plajlarına, ayrıca, yakın çevresindeki şehir ve kasabalara seyahat etme imkanı bulacak, şarapla birlikte ikram edilen Toskana mutfağının geleneksel spesiallerinin tadına doyamayacaksınız.

Özel İlgi Alanları

  Toskana'da Agriturizm

  Arkeolojik Tur

  Klasik İtalya

  Roma'da Golf (İng.)

  Konser Turu (İng.)

  Çiftlik Tarımı (İng.)

  Kuzey İtalya Gölleri (İng.)

  3. Yaş Grubu (İng.)

  İtalyanın Kalpleri (İng.)

  İtalyanın 3 İncisi( (İng.)

  Sicilya Turu (İng.)

  Şarap Turu (İng.)

  Toskana Turu (İng.)

  Villalar ve Romantik Bahçeler (İng.)

 

 

Toskana bölgesinin sunduğu en ilgi çekici özellik, belirli bir sıra halinde dizilmiş selvi ağaçları ve doğal tarımın yapıldığı tarım alanları arasında inişli yokuşlu yollarda ilerlerken yuvarlak tepelerin üzerine kurulmuş villa veya çiftlik evleri manzaralarıdır.

Toskana kırsal alanlarında yapılacak bir turda insanın memniyetini artıran en önemli şey hiç kuşkusuz, doğa ile mükemmel bir uyum içerisindeki tepelerin ve vadilerin arasında gizlenen önemli mücevherleri ile Toskana'yı zengin bir açık hava müzesi yapan görkemli kültürel ve artistik değerlerdir.

Bu tur için en ideal program Chianti bölgesinde 4 gece, Val D'Orcia bölgesinde ise 5 gece konaklama yapmaktır.

Ayrıca, bölgedeki yolların dar olması sebebiyle maximum 40 kişilik küçük otobüs kullanılacağından grup sayısının 30/35 kişiyi aşmaması gerekmektedir.

KIRSAL ALANLARDA FARKLI BİR TATİL

(10 GÜN/9 GECE KONAKLAMA - YARIM PANSİYON)

1. gün - FLORANSA/CHİANTİ

Floransa havalimanına varış. Grup liderinizle tanışma ve otobüsünüzle Chianti'ye hareket. 1600 yılından beri İngiltere, daha sonra da dünyanın diğer ülkelerine şarap ihracatı yapan, Floransa ile Siena arasındaki bölge olan Chianti'deki kır evinize varış.

Sadece 70.000 hektarlık jeollojik bir kapsayan bölgede üretilen Klasik Chianti, bölgenin ekonomisini ve panoramik manzarasını oluşturmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama.

2. gün - CHİANTİ

Agriturizm kır evinde yarım pansiyon konaklama. Bugün dinlenme günüdür. Otobüsünüz, bölgede panoramik bir tur yapmak için hizmetinizdedir. Doğa sevenler için tavsiyemiz; at ile gezinti.

3. gün - CHİANTİ

Agriturizm kır evinde yarım pansiyon konaklama. Floransa icin erken hareket ve Rönesans'ın beşiğinde tam gün tur. Rehber eşliğinde görülecek yerler arasında; Duomo, Piazza Signoria, Ponte Vechio (Eski Köprü) ve Academia delle belle Arti (Güzel Sanatlar Akademisi) müzesinde sergilenen Michelangelo'nun 'David' heykelini ziyaret. Öğleden sonra, alışveriş ve şehri kendi başınıza keşfetmek için serbest zaman. Akşam, Floransa'dan akşam yemeği icin hareket ve konaklama.

4. gün - CHİANTİ

Agriturizm kır evinde yarım pansiyon konaklama. Siena'da tam gün tur icin hareket. Rehber eşliğinde görülecek yerler arasında; Piazza del Campo, İl Duomo, Palazzo Piccolomini ve Museo Civico bulunmaktadır.

Öğleden sonra, alışveriş ve şehri kendi başınıza keşfetmek için serbest zaman. Akşam, Siena'dan akşam yemeği icin hareket ve konaklama.

5. gün - CHİANTİ/VAL D'ORCİA

Sabah kahvaltısından sonra, Val D'Orcia'da konaklama yapmak için hareket. Siena'dan hareketimizle birlikte Orcia Irmağı'nın meydana getirdiği vadide bulunan unutulmaz bir panoramaya sahip antik Cassia Devlet Otoyolu kullanacağız. Bölgenin iklimi ve gerçekten benzersiz toprak yapısı ile burada da Brunello di Montalcino ve Nobile of Montepulciano gibi ünlü şaraplar imal edilmektedir. Bu şarapların tadına bölgedeki şarap evlerinde bakılabilir. Ayrıca, yöresel çobanlar tarafından koyun sütünden yapılan Pienza'nın Pecorino peyniri de çok meşhurdur.  Akşamın erken saatlerinde agriturizm kır evine varış, akşam yemeği ve konaklama.

6. gün Val D'Orcia

Sabah kahvaltısından sonra, geçmişi ortaçağa kadar uzanan ve Rosellino gibi ünlü mimarlar tarafından yapılan birçok Rönesans eserlerinin bulunduğu iki şirin kasaba; Montepulciano ve Pienza kasabalarında tam gün tur icin hareket. Yakın çevrede görülmeye değer bir başka yer ise efsaneye göre Charlemagne tarafından inşa edilmiş Abbazia Romanica di San Antimo manastırıdır. Tur sırasında Pienza veya Montepulciano'da şarap ve peynir tadına bakma imkanı verilecektir. Öğleden sonra geç vakitlerde agriturizm kır evine dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

7. gün - VAL D'ORCİA

Agriturizm kır evinde yarım pansiyon konaklama. Tarihi Etrüsklere kadar uzanan ve yakın çevresinde sayısız arkeolojik bölgelerin bulunduğu Chiusi icin hareket.  İl Duomo'su ile meşhur sehir merkezini ziyaret.

Toskana'nın ilk yerleşim merkezlerinin bulunduğu tarih öncesi magaraları ile Cetona da çok ilginçtir. Daha sonra, özellikle ciğerler için faydalı suyu ile meşhur Chianciano kasabasını ziyaret. Agriturizm kır evine dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

8. gün - VAL D'ORCİA

Sabah kahvaltısından sonra, tam gün Tiran Denizi sahil gezisi için otelden hareket. Grosseto üzerinden Amiata Dağını geçerek canlı renkler ve parfüm kokularının bölgesi Maremma'yı çok beğeneceksiniz.

Tiran Denizine doğru yol alırken, tarihi Romalılara kadar uzanan Aurelia Devlet yolunu kullanacağız. Bu yolun geçtiği bölge, Follonica, Castiglione della Pescaia, Marina di Grosseto ve Talamone gibi sahil kasaba ve köylerinin bulunduğu en güzel bölgelerden birisidir. Akşam geç vakitlerde agriturizm kır evine dönüş ve konaklama.

Yaz sezonu boyunca yukarıda belirtilen tatil köylerinin birinde veya ikisinde uzun süreli mola verilerek denize girme olanağı verilecektir.

Diğer aylar boyunca ise, çok iyi korunmuş önemli kazı alanı olan Roselle ziyaret edilecektir.

9. gün . TİRAN DENİZ SAHİLİ

Agriturizm kır evinde yarım pansiyon konaklama. Kahvatıdan sonra, Pisa için hareket. Rehber eşliğinde yapılacak turda görülecek yerler arasında; Il Duomo, Piazza dei Miracoli, Vaftizhane ve unlu Eğik Kule bulunmaktadır. Ögleden sonra, alışveriş için serbest zaman. Agriturizm kır evine dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

10. gün - TİRAN DENİZİ SAHİLİ/FLORANSA HAVALİMANI

Sabah kahvaltısından sonra, Floransa Amerigo Vespucci havalimanı için hareket.

Servislerin sonu.

 

Not: Yukarıdaki tur programı Pisa Galileo Galilei havalimanı kullanılarak da organize edilebilir.