İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya  - Nasil gidilir
 
 

 

Italya'nın en önemli giriş kapıları Milano ve Roma havalimanlarıdır.

 

 

 

 

 

 

Milano'nun (uluslararası) Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 45 km ve Linate (uluslararası ve ülke içi) Havalimanının uzaklığı ise sadece 6 kilometredir. Roma'da, uçaklar, şehir merkezine yaklaşık 30km olan Fiumicino (Leonardo da Vinci) Havalimanına inerler.  Ayrıca, charter uçuşlar için şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 12km olan Chiampino Havalimanı da kullanılır. Diğer önemli uluslarası havalimanları (Floransa için) Pisa (Piza), Venedik, Bologna, Napoli, Torino ve Genova şehirlerinde bulunmaktadır.

 

Denizaşırı ülkelerden gemi ile gelen yolcular genellikle Genova, Napoli ve Venedik şehirlerinden giriş yaparlar. Super hızlı ''Eurostar'' veya birçok şehri birbirine bağlayan ''İntercity'' vasıtası ile Avrupa şehirlerine giden veya oralardan gelen mükemmel bir tren ağı bulunmaktadır.

 

Otomobil ile seyahat ederek Kuzey'den giriş yapan yolcular  meşhur tünellerden geçerek veya Monte Bianco, San Bernardo Sımplon, St. Gottard, Brenner, vb, dağlarından geçen panoramik karayolu ile İtalya'ya giriş yapabilirler. İtalya'yı Slovenya, Hırvatistan, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye, Malta, Tunus, Fas, İspanya ve Mısır'a bağlayan düzenli ve yoğun feribot seferleri düzenlenmektedir.

 

Paris'den gelerek Yunanistan üzerinden Türkiye'ye gidecekler için faydalı bir link:

http://www.bleublancturc.com/Franco-Turcs/Voyage-FrTr/Voyage-FrTr.htm

 

Tren ile Turkiye-Italya ...

 

  t

 

 


Site içi arama   -   İletişim   -  BLOG

© Copyright 2002-2018 by italyaonline.net - Tüm hakları Saklıdır    -  English